WomenLifeGuide'da 12 kategoride, 849 yazıya gönderilmiş, 426 yorum bulunmaktadır.
womenlifeguide.com

Son Yazılar

Valid XHTML 1.0 Transitional

FaceBook ta paylaş

Makrome örgü kolye yapımı

Anasayfa >Takı Tasarımı

 Kolye Hazırlanışı;

Üç adet kırmızı makrome ipini kestikten sonra,bu iplerden iki tanesini boyun ölçülerimizde bir tanesini ise boyun ölçümüzün üç katı uzunlukta olacak şekilde kesiyoruz.Kestiğimiz üç ipi düğümledikten sonra sabitliyoruz.İşlemler sırasıyla makrome düğümü üzerine olacaktır.Uzun ipi,diğer iki ipin alt kısmından geçirdikten sonra bir kez daha düğüm atıyoruz.İplere sırasıyla on adet düğüm attıktan sonra hazırladığımız boru boncuğu kısa olan ipe geçirip düğüm atmaya devam ediyoruz.İpe iki düğüm attıktan sonra aparatımızı kısa ipler üzerine geçirip iki düğüm daha ekliyoruz.Sırasıyla boncuk,iki düğüm,ara aparatımız,iki düğüm ve boncuk sırasını takip edip 4. Boncuktan sonra on düğüm daha atıp üç ipi düğümleyerek işlemi bitiriyoruz.
İşlemleri sırasıyla uygulayıp  bir adet daha kolye oluşturmamız gerekmekte.2. hazırlayacağımız kolye öncekinden ½ oranın da fazla uzunluğa sahip olmalı.Bu ölçülere uygun şekilde ipimizi kestikten sonra yirmi makrome düğümü atıyoruz.Sırasıyla ara aparatımız,on düğüm,ara aparat  ve yine on düğüm attıktan sonra 7. Aparatı ekleyip yirmi düğüm daha ekliyoruz ve üç ipimizi düğümleyip işlemi tamamlıyoruz.

Kolyemizi bitirdikten sonra mineli beyaz boncuklarımızı,metal aparatımızı ve tuğramızı orta kısma gelecek şekilde halkalar yardımıyla süslüyoruz.Makrome ipi yardımıyla püskülü uzun kolyenin orta kısmına gelecek şekilde halka yardımıyla takıyoruz.Zincir ve klipsimizi ekleyerek kolyemizi tamamlıyoruz.

Malzemelerimiz;

*5 tane mineli hint boncuğu ve kırmızı makrome ip

*10 tane delikli metal ara aparat

*4 tane çiçek deseni içeren boru hint boncukları

*1 tane metal  tuğra

*Halka

*Zincir

*Klips,çivi

Benzer yazılar:

2 Yorum yapılmış

GoGoPa 2 Temmuz 2012 19:38

zamanında el işi derslerimi iş ve teknik dersimi ne adını tam hatırlayamadığım deerslerde bunlardan yaptırırlardı makromeden testiler falan sarardık. hey gidi günler hey :)

playfm 3 Temmuz 2012 19:09

kadinlar için gerçekten güzel bir calişma orta okulda bizde yapardik :)

Women Life Guide

Sitede kullanılan tüm materyaller WomenLifeGuide'a aittir, izinsiz kullanılması yasaktır.